Kdo je to Zeměznění?

Zeměznění = Alžběta a Pavel Jasanští

Jsme dvě bytosti, které se potkaly na cestě životem a zarezonovaly jedna ve druhé.

Společně jsme studovali celostní muzikoterapii, každý sám si nyní své znalosti a schopnosti rozšiřujeme u předních českých muzikoterapeutů - Matěje Lipského, Jiřího Kantora, Markéty Gerlichové, Zdeňka Šimanovského a dalších. Ovlivňuje nás přístup Vlasty Marka a vydáváme na exkuzy například do dramaterapie či tanečně-pohybové terapie.

Hrajeme na (nejen) etnické hudební nástroje.

Bety vyrůstala v hudebním prostředí. Její děda se věnoval pedagogice hudební výchovy, její táta je muzikolog a etnograf. Odmala hrála na píšťalku, vychodila hudebku na klarinet a saxofon a sama hrála na klavír a kytaru. Teď vládne hlavně píšťalám a různým dechovým nástrojům, okouzlila ji didgeridoo.

Pavel se k hudbě dostal cestou srdce a nadšení, je samouk a hlavní je pro něj buben a koncovky. Zamiloval se do rámových bubnů a hudby dálného Východu, relaxuje při hře na shakuhachi. Navíc se sám věnuje výrobě šamanských a vůbec rámových bubnů, bubnů djembe a různých píšťal.

Společně jsme se vydali cestou zvuků a souznění s Matkou Zemí. Kromě toho, že se necháváme okouzlovat zvuky různých etnických i „primitivních“ hudebních nástrojů a přidáváme znění našeho těla či hlasivek, žijeme uprostřed přírody, na polosamotě a tak, jak proměňujeme naše okolí, proměňuje si i ono nás.

Cítíme v sobě hlubokou úctu k odkazu našich předků, lidí, kteří zemi, jež obýváme a obděláváme, obývali a obdělávali před námi.

Vracíme se proto k lidovým tradicím a k našemu folklóru.

Poznáváme ale také folklór a tradice různých koutů světa a necháváme se jimi inspirovat.

Bavíme se tak a svoji hravost předáváme dalším – dětem, dospělým i různě postiženým lidem.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.