VÍKEND S VÝROBOU BUBNŮ, SAUNOU A ŠAMANSKOU CESTOU

08.06.2018 17:00

DO LÉTA LETOS VYKROČTE SE SVÝM NOVÝM BUBNEM;)

Tenhle víkend si užijete bez vlastní koupelny a nadýchaného polštáře, hodně se zasmějete, ale taky zapotíte a do života vykročíte bohatší o zážitky a s novým bubnem.

Každý rok před letním Slunovratem vyrábíme bubny u Víti Salfického v Trnávce u Řečan nad Labem. Je to setkání zemité, takové surové. Spíme venku na zahradě nebo v budově na zemi, vyrábíme venku, vaříme společně z toho, kdo co přiveze. A v sobotu si společně připravujeme indiánskou saunu - potní chýši, kterou Víťa provází. Každý rok nás taky Víťa zve na šamanskou cestu... Co víc psát...
 
KDY: 8. - 10. 6. 2018

CENA: 3.000 Kč

web Víti Salfického 

PŘIHLÁŠKY: do 25. května, doplňte průměr bubnu, který si vyrobíte (30 / 40 / 50 cm). V ceně je buben o průměru 30 či 40 cm, za buben o průměru 50 cm si připlatíte 300 Kč.

Přihlášení je platné až po zaplacení ZÁLOHY 1000 Kč na účet č. 263693662/0300 (je to příspěvek na materiál, který pro vás budeme připravovat).

Záloha je do 18. května vratná, poté jedině přenosná. Do zprávy pro příjemce uveďte Trnávka, jako v.s. vaše telefonní číslo
 
Začínáme v pátek 8. června 2018 večeří mezi 17 a 18 hodinou, s výrobou začneme v pátek v 18 hodin.

V sobotu budeme společně bubnovat, zpívat a znít, vyrobíme si paličku, připravíme dřevo i sebe na POTNÍ CHÝŠI.
V neděli si společně zabubnujeme a zazpíváme u obřadního indiánského pow-wow bubnu a slavnostně oživíme nové bubny.

Rozloučíme se v neděli po obědě.

UBYTOVÁNÍ: ve vlastním stanu na Víťově zahradě nebo na zemi v domě (čili spacáky, karimatky a další vybavení s sebou). K dispozici wc, dřez a umývadlo, eventuálně venkovní hadice se studenou vodou;)

STRAVA: bude společná, společně připravíme jídlo z toho, co kdo doveze, takže taky něco dovezte.
 
 
Z Víťova webu:

Pozdrav slunci

bublablato |  Obřádky a obřady
Slunce zdravím obřadem převzatým od indiánů. Tento pozdrav je nejblíže mému srdci. Pro tento obřad je stanoven čas do poledne, ale nejsilnější je při východu. S napětím očekávám východ Dědy Slunce a zpívám mu píseň na uvítanou. Nasávám do sebe jeho životodárnou energii. Vezmu špetku tabáku a děkuji stvořiteli Velkému Duchu za to že jsem se probudil živ a zdráv, za nabyté zkušenosti dobré i špatné a žádám nechť se mi daří v mém konání, kráčím v kráse a stezkou srdce. Tuto prosbu vložím do tabáku a nabídnu ho čtyrem směrům východem počínaje, Dědu Slunci, Babičce Luně, Otci Nebi, Matce Zemi a všem mým bližným.
Jsou růzuné ranní odřady. Každého znás osloví jiný. Všechny tyto obřady mají stejnou sílu, když se provádějí upřímně od srdce s pokorou a úctou.
Na Sibiři začínají den tak, že uvaří čaj v samovaru, nalijí ho do hrnečku a zalijí mlékem. Tento první čaj nabídnou devítiočkou všem směrům, duchům a bytostem a žádají o požehnání a štěstí v životě. Tak to udělá každý člen rodiny zbytek z hrníčku nechají kolovat a společně vypijí. Teprve potom pijí zbylý čaj a věnují se každodenní práci.
Devítiočka je dřevěná vyřezávaná lžíce s devítí důlky. Devět proto, protože věří v rozdělení horního duchovního světa na devět vrstev.
 
DOPORUČENÍ: žádný alkohol a drogy, páteční půst či lehká stravaVÝROBA ŠAMANSKÝCH BUBNŮ NA FESTIVALU LUGHNASAD V NASAVRKÁCH 2017
29.07.2017 16:00
Bohatší nejen o zážitky, ale také o vlastnoručně vyrobený rámový / ruční / šamanský buben (jak chcete) můžete TAKÉ letos odjíždět z Festivalu keltské kultury LUGHANSAD v Nasavrkách. Vyrábět budeme na místě, kde to minulostí a starými tradicemi našich předků nejen dýchá, ale taky žije. Přímo v Keltském archeoskanzenu v Nasavkách.
 
KDE: Keltský archeoskanzen Nasavrky
 
KDY: v sobotu 29. červece 2017 od 16.00 (sraz ve skanzenu v 15.30)
 
Na výrobu bubnů je potřeba se předem přihlásit a zaplatit zálohu. Je to kvůli přípravě materiálu na výrobu Vašeho bubnu.
 
PŘIHLÁŠKA: do 23. 7. 2017 prostřednictvím formuláře níže
 
ZÁLOHA: 1000 Kč za vyráběný buben na 263693662/0300
 
Záloha je do 23. 7. vratná, poté pouze přenosná. Na místě nelze měnit zvolený rozměr bubnu.
 
Výroba se uskuteční při přihlášení minimálně pěti zájemců, maximum je 15 vyrábějících.
 
 
 
Připravíme pro Vás rám z lepené bukové dýhy průměr 30, 40 a 50 cm
 
A jelení kůži, která je zpracovaná starým jednoduchým způsobem, tak, že si kůže zachovává své přirozené vlastnosti. Čili žádné louhování, žádné vápno, ale surová kůže se vším všudy.
 
Cena bubnu + provední cestou za bubnem:
 
průměr 30 cm - 1200,- + 600,- = 1800 Kč
 
průměr 40 cm - 1400,- + 600,- = 2000 Kč
 
průměr 50 cm - 1600,- + 600,- = 2200 Kč
 
Před výrobou bubnů se očistíme, poděkujeme zvířatům i stromům za jejich dary, budeme zpívat a bubnovat.
 
Při práci si budeme povídat o použitých materiálech, o možnostech používání bubnů, budeme zpívat. Na závěr si bubny obřadně předáme.
 
Počítejte s tím, že buben musí pomalu a kvalitně vyschnout. Zajistíme jejich uložení do nedělního dopoledne přímo ve skanzenu, další péče o buben bude na vás. Ideální bude, když jej budete moci na cestu uložit do auta. Pro cestu jinými způsoby dopravy si připravte např. krabice - vše společně na místě doladíme, nějaké kartony na přepravu připravíme.
 
 
 
Více zde: https://zemezneni.webnode.cz/news/vyroba-samanskych-bubnu-na-festivalu-lughnasad-v-nasavrkach-2017/

Přihlášení na VÍKEND S VÝROBOU BUBNŮ, SAUNOU A ŠAMANSKOU CESTOU

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: