KONCOVKOVÉ VESELENÍ v Čajovně a kavárně U Černého draka ve Svitavách

18.03.2012 09:00

Zveme vás do Svitav na cestu za základy hry na koncovku (bezdírovou píšťalu, sestru fujary) a na dovádění s dalšími etnickými hudebními nástroji (tibetské mísy, didgeridoo, šamanské bubny, djembe...).

CENA: 650 korun

Pojďte s námi objevovat zvuky a jejich kouzla, hoďte za hlavu ostych a pocit, že právě vy nejste muzikanti. Pojďte se bavit a užívat společného bytí tady a teď za doprovodu zvuků, pojďte se ponořit sami do sebe a odkrýt své skryté možnosti, pojďte si zkusit dialog beze slov, seberte odvahu a pojďte zažít to, co jste třeba ještě nezažili.

Pro koho to je: Pro všechny, kteří si chtějí užít zábavu s hudbou, jednoduchými nástroji a při tom získat základy hry na jednoduchý dechový hudební nástroj – koncovku. A také pro ty, kteří si o sobě myslí, že „nemají sluch“ a „nikdy“ se „na nic nenaučí hrát“. Nemusíte znát ani noty. Vše zvládnou i starší děti, přítomnost těch malých je po domluvě vítána – doprovodí nás chřestidly a uvidí, jak se dospělí umí bavit:)

V ceně jsou lektoři, příjemné prostředí čajovny, zapůjčení koncovky i dalších hudebních nástrojů a obědová polévka s chlebem

"Jednoduchá bezdírová píšťala zvaná koncovka si v posledních letech získala mezi lidmi takovou oblibu, jakou neměla snad ani za dávných časů, kdy se ještě ozývala na pastvinách. Je to možná tím, že její osobitá stupnice a zvuk je blízký našim srdcím a jiskřivé znění tónů koncovky oživuje něco pradávného a radostného v nás. Novými uživateli koncovky se stali lidé, kteří hledají uvolnění a rozjímání prostřednictvím hudby, milovníci tradičních lidových písní, ale i profesionální hudebníci různých žánrů.“
zdroj: www.fujarka.cz, zde také najdete více o koncovkách

Zájemci o účast na setkání, nechť se ozývají na telefon 606 728 504 , na e-mail t.p@seznam.cz či na Facebooku

Na akci je nezbytné přihlásit se předem. Počet účastníků je omezen počtem nástrojů k zapůjčení.

Na místě budou ke koupi (gon)koncovky a šamanské bubnyJasan:)

 

Plakát najdete zde, podrobnější zde

 

Koncovku, včetně její výroby, si můžete prohlédnout zde