Férový piknik v CHRUDIMI

13.05.2015 15:30

Férový piknik, přidejte se taky! MY TAM BUDEME I S NAŠIMI NÁSTROJI A FÉROVÝMI ŠTĚRCHADLY A OBALY Z AFRIKY.
Ve středu 13. května od 15:30 do 17:30 se v Klášterních zahradách uskuteční druhý ročník Férového pikniku. Jedná se o program navazující na celorepublikovou akci Férové snídaně, kdy se ve stejný den a ve stejný čas na desítkách míst po celé ČR sejdou stovky lidí, aby podpořily myšlenku spravedlivého obchodu.
Doneste si fairtradové svačiny, deky, hrníčky, připravte soutěžní mňamky a přijďte společně posvačit se svou rodinou, známými či kamarády a podpořit tak fair trade i v našem městě.
V rámci programu jsme si pro Vás společně s rodinným centrem Mama klub, Šancí pro Tebe, o.s., Ekocentrem Paleta Chrudim, Mlsným peciválem, Pracovnou ŽENY s.r.o. a Dobrovolnickým centrem Farní charity Chrudim nachystali ochutnávku fairtradového občerstvení (káva, čaj, čokoláda) a dalších dobrot připravených pouze z regionálních a fairtradových surovin. Dále pro Vás máme připravené malování na obličej, ukázku šátkování miminek, tvořivou dílnu pro děti, koloběžky, vzdělávací program Ekocentra Paleta Chrudim, vystoupení hudebního dua Zeměznění apod.
Ti z Vás, kteří rádi kuchtí, se opět mohou zúčastnit soutěže „O nejlepší férovou mňamku“, vítěz nejlepší mňamky bude férově odměněn. Fairtradové recepty, pro inspiraci, naleznete již nyní na webových stránkách Zdravého města Chrudim https://www.chrudim.eu/zdrave-mesto/akce-a-osvetove-kampane/akce-2015.html .